TRIO HANOWER

Trio Hanower istnieje od roku 2012. Zostało założone przez:

  • - skrzypaczkę Łucję Madziar, koncertmistrzynię Opery w Hanowerze
  • - wiolonczelistę Johannesa Krebs, profesora fakultetu wiolonczel na Uniwersytecie w Graz
  • - utytułowaną panistkę Katharinę Sellheim.

Trio udoskonalało swoją grę kameralną pod okiem Tria Jean Paul, jednej z najwybitniejszych formacji kameralnych w świecie muzycznym.

Już pierwsze koncerty tria spotkały się z bardzo dobrymi recenzjami krytyków muzycznych oraz entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy. Żywiołowe i nietuzinkowe interpretacje zaowocowały dalszymi zaproszeniami koncertowymi, jak np. na Festiwal Beethovenowski w Bonn czy na występ w nowo wybudowanej Filharmonii w Hamburgu.

Pasją zespołu jest wyszukiwanie rarytasów literatury na trio fortepianowe i prezentowanie głęboko przemyślanych zestawień programów koncertowych.
W roku 2016, jubileuszowym Williama Szekspira (1564-1616), Trio Hanower prezentowało m.in. program muzyczny "If music be the food of love...", zainspirowany twórczością średniowiecznego poety.

Wydana w roku 2019 przez firmę Genuin płyta zespołu z wczesnymi kwartetami fortepianowymi Ludwiga van Beethovena (z altowiolistą Konstatinem Sellheim) otrzymała znakomite recenzje i została nominowana do prestiżowej nagrody Opus Klassik 2020, w kategoriach nagranie muzyki kameralnej roku oraz Beethoven 250.

www.klaviertrio-hannover.de